Systemy Anten Rozproszonych (DAS)

AKP Wireless oferuje usługi w zakresie doboru sprzętu i technologii, projektowania, dostawy i montażu urządzeń systemu DAS. Nasze doświadczenie i stosowanie najnowocześniejszych narzędzi wspomagania projektowania, w tym symulacji zasięgu i mocy sygnału radiowego dla każdego pasma częstotliwości, umożliwiają zaoferowanie klientom najlepszego i najbardziej efektywnego typu systemu DAS, dostosowanego do danego obiektu i wymagań klienta.

Poza systemami pasywnymi nasza oferta jest oparta o wyroby i technologie oferowane przez naszego partnera firmę JMA Wireless.

W miarę jak świat staje się coraz bardziej zależny od mobilnej technologii bezprzewodowej, właściciele obiektów takich jak stadiony, wieżowce, metro, centra handlowe i rozrywki często wybierają systemy TEKO™ Distributed Antenna Systems (DAS) firmy JMA Wireless, aby zapewnić wymaganą jakość łączności komórkowej. Oferowana przez JMA platforma TEKO™ zapewnia maksymalną wydajność, obsługując jednocześnie wielu operatorów, z elastycznością umożliwiającą dostosowanie zasięgu i przepustowości w każdym miejscu w zależności od potrzeby w danym momencie. W połączeniu z wirtualnym oprogramowaniem RAN XRAN®, platforma TEKO™ oferowana jest jako inteligentny system dystrybucji sygnałów RF, optymalizujący wydajność pasm częstotliwości i jednocześnie wzmacniający atrakcyjność konkurencyjność obiektów.

NAJBARDZIEJ ZAAWANSOWANY W BRANŻY SYSTEM ANTEN ROZPROSZONYCH

System multi-operatorski

Platforma JMA Wireless TEKO DAS to wielopasmowa, multi-operatorska architektura, która zapewnia szeroki zakres elastycznych i niezawodnych rozwiązań w zakresie zwiększenia zasięgu komórkowego i jego pojemności. Dzisiejsze obiekty muszą być przygotowane do stosowania rozwiązań multi-operatorskich, aby spełnić wymagania wszystkich użytkowników usług telefonii komórkowych. Oferowana przez JMA platforma DAS pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze dzięki zapewnieniu dostępu dla wielu operatorów, pasm częstotliwości i różnych technologii przez zainstalowanie jednostek wyniesionych, połączonych z head-endem (jednostką centralną) za pomocą jednego włókna kabla światłowodowego.

Jakość i wydajność sygnału radiowego

Oferowana platforma TEKO DAS zapewnia wysoką jakość sygnału dzięki zaawansowanym technologicznie wzmacniaczom. Systemy JMA są znane z najlepszej w swojej klasie wydajności EVM (Error Vector Magnitude), niskiej Pasywnej Intermodulacji PIM i niskiej wartości szumów. Przyszłe sieci bezprzewodowe wymagają wysokiej jakości sygnału i wydajności, aby zmaksymalizować zasięg i pojemność dla ich użytkowników.

Obsługa wielu technologii (LTE, 5G) 

Platforma JMA Wireless jest gotowa do pracy w sieci 5G, z jej wieloma funkcjami, co czyni ją najczęściej wybieraną technologią, gdy istotnym parametrem jest jej podatność na przyszły rozwój. Firma JMA koncentruje się na wdrażaniu nowych metod dostępu bezprzewodowego, tak by zapewnić szybkość transmisji oferowaną przez technologię LTE, co jest niezbędne w dzisiejszym, szybko rozwijającym się świecie.

Modułowość systemu, elastyczność

Systemy oferowane przez JMA Wireless są bardzo zaawansowane pod względem technicznym. Dzięki modułowości systemu, umożliwiającej łatwe włączanie nowych operatorów i pasm częstotliwości oraz opcji „pay as you grow”, zapewniona jest możliwość szybkiej adaptacji do stosowanej w przyszłości nowej architektury. Stosowane przez JMA moduły mają najmniejsze gabaryty w porównaniu do innych dostępnych na rynku systemów, co pozwala zaoszczędzić sporo miejsca w szafach teleinformatycznych, obniżyć koszty budowy i pozwala również sprostać specyficznym wymaganiom środowiskowym, dla takich instalacji jak tunele, obszary podziemne i obiekty o dużym zagęszczeniu.

PROGRAMOWALNE JEDNOSTKI WYNIESIONE (SDRU)

Pierwsza w branży programowalna zdalnie jednostka wyniesiona.

Dzięki zastosowaniu jedynej na rynku wyniesionej jednostki radiowej zdalnie konfigurowalnej za pomocą oprogramowania, wyeliminowana została konieczność kosztownych rekonfiguracji samego sprzętu np. w sytuacji dodawania nowych pasm częstotliwości. Uniknięto w ten sposób konieczności montażu dodatkowego sprzętu i okablowania.

Elastyczność systemu i zredukowane koszty operacyjne

  • Licencjonowana obsługa pasm – do 6 pasm
  • Licencjonowane poziomy mocy – na każde pasmo
  • Obsługa zintegrowanego pasma FirstNet
  • Najniższy poziom EVM i doskonałe parametry radiowe
  • Obudowa spełniająca wymagania NEMA4 i IP 66
  • Niski poziom hałasu
  • Technologia przygotowana do wdrożenia 5G

Skontaktuj się z nami!

Jeśli zastanawiacie się Państwo nad właściwym doborem Systemu Anten Rozproszonych DAS, jeden z naszych specjalistów ds. radiokomunikacji może aktywnie wesprzeć Was w trakcie procesu wyboru najbardziej odpowiedniej konfiguracji systemu.